autoprezentacja bezplatne szkolenia kursy fundacja avenhansen 300x205Prezentacje (maturalne, na zakończenie szkoły, egzaminacyjne itp.) to prawdopodobnie pierwsze wystąpienia publiczne, z jakim przychodzi się mierzyć młodym osobom. Stres, jaki towarzyszy tego typu wystąpieniom jest w przypadku prezentacji egzaminacyjnych podwójny. Z jednej strony wywołuje go obawa o rzetelne przygotowanie się do tematu (czy go rozumiem, czy znajdę trafne argumenty, czy jestem dobrze przygotowany … ). Z drugiej strony dochodzi strach przed zaprezentowaniem siebie i swojej pracy przed publicznością (jaką jest również niewątpliwie każda komisja egzaminacyjna). Czy pokona mnie trema, czy zmieszczę się w czasie, czy moja odpowiedź będzie uporządkowana, spójna i błyskotliwa.

CEL WARSZTATU:

Celem warsztatu jest przekazanie uczestnikom wiedzy i umiejętności z zakresu przygotowania się do wystąpień publicznych. Poznają oni podstawowe kryteria oceny prezentacji (co wpływa na jej pozytywny odbiór), techniki radzenia sobie ze stresem i tremą przed i w trakcie wystąpienia, jak również zapoznają się z zasadami autoprezentacji własnej osoby.

DLA KOGO:

Na warsztat zapraszamy wszystkich maturzystów, absolwentów szkół, studentów

PROGRAM SZKOLENIA (1 dzień):
  1. WEDŁUG JAKICH KRYTERIÓW JESTEŚMY OCENIANI I ODBIERANI PODCZAS PREZENTACJI
  2. NASTAWIENIE MA ZNACZENIE – ROLA NASTAWIENIA I PRZYGOTOWANIA A SUKCES PODCZAS PREZENTACJI
  3. LĘK JEST WBREW POZOROM DOBRĄ RZECZĄ, POMOŻE STAĆ CI SIĘ DOBRYM MÓWCĄ – techniki radzenia sobie z tremą
    • co robić, gdy głos mi drży
    • co robić, kiedy zaschnie mi w gardle
    • co robić, gdy zapomnę o czymś powiedzieć
  4. JAK Z DOBREJ PREZENTACJI ZROBIĆ ŚWIETNĄ – techniki budowania zainteresowania słuchaczy
    • wykorzystanie anegdot, cytatów, aforyzmów, historii, „złotych myśli”, humoru
  5. TECHNIKI AUTOPREZENTACJI
    • wygląd zewnętrzny – jego wpływ na pewność siebie
    • budowanie autorytetu występującego strojem
    • budowanie autorytetu występującego głosem – komunikacja wokalna
    • budowanie autorytetu występującego słowem – komunikacja werbalna
    • technika PROSTO: postawa, ręce, oczy, samogłoski, twarz, oddech
    • kompozycja dobrej prezentacji – jak zacząć, jak rozwinąć i jak świetnie zakończyć prezentację
    • przydatne triki w Power Point
  6. PODSUMOWANIE SZKOLENIA – indywidualny plan działania po szkoleniu

METODY SZKOLENIA:

Zajęcia prowadzone są metodą warsztatową opartą na aktywacji uczestników szkolenia poprzez:

• pracę w zespołach
  • gry symulacyjne/ ćwiczenia praktyczne – oparte na rzeczywistych przykładach
  • dyskusje na forum grupy
  • testy/ ankiety
  • wykład z prezentacją multimedialną (20%)

Trener prowadzący szkolenie: Agnieszka Olejnik

Miejsce szkolenia:

ADN Centrum Konferencyjne, Warszawa, Aleja Jana Pawła II 25

Data szkolenia:

2018-05-11

Zapewniamy:

• praktyczne szkolenie prowadzone przez doświadczonego Trenera – praktyka biznesu
  • profesjonalne materiały szkoleniowe
  • opiekę / doradztwo Trenera do jednego miesiąca po zakończonym szkoleniu
  • przerwy kawowe
  • obiad

Zachęcamy do zapoznania się z najczęściej zadawanymi pytaniami »

Na wszelkie dodatkowe pytania odpowie Państwu Opiekun tego szkolenia:

Klaudia Adamusklaudia adamus avenhansen szkolenia

Specjalista ds. Organizacji Szkoleń

515 212 450 | 12 399 41 69

klaudia.adamus@fundacja-avenhansen.pl

Uprzejmie prosimy o pobranie dokumentów, wypełnienie, podpisanie i odesłanie do nas. Zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych, zgody na przetwarzanie Państwa danych osobowych muszą być podpisane.

PDF 150x150 RTF 150x150

Czy potrzebujesz pomocy? Napisz do nas!

Akceptuje zgody

Przeczytaj poprzedni wpis:
SAVOIR-VIVRE I AUTOPREZENTACJA w kontaktach zawodowych – czyli bezpłatne szkolenie z umiejętności zachowania się w różnych okolicznościach

Twój wizerunek, własny styl i sposób, w jaki jesteś postrzegany - oto czynniki mające wpływ na to, jak daleko zajdziesz...